Resultatliste, Åpent Klubbmesterskap Tempo

Postet av Birkenes IL - Sykkel den 6. Sep 2017

Siste ritt i sesongen. 10 kilometer tempo i godt sykkelvær: overskyet og omtrent ingen vind. 38 ryttere møtte opp. 

Rittet ble vunnet av den tidligere storheten som igjen har fått opp en veldig god sykkelform: Leif Tore Eriksen fra KCK. Tiden hans ble gode 12:53. Bak ham kom Christian Wulff, KCK, (13:15) og Trond-Lauritz Larsen, LCC, (13:42). Beste dame ble Julie Solvang fra Grimstad SK. Også hennes tid meget god tid, nemlig 14:09. Bak henne fulgte Siren Breidalen Wulff, KCK, med 14:53. Blant de yngre syklistene var det KCK rytterne i 13-14-års klassen som imponerte stort: Stian Fredheim på første med tiden 15:20, Hans Petter Emil Fredriksen kun 4 sekunder bak og Vetle Slemdahl 48 sekunder bak der igjen (16:12).

Dagens lengsfarende var Jan Bastian Solberg fra Vigrestad. Han var alene i klassen under 10 år, og eneste som syklet 5 kilometer. Tiden ble 13.23.

Må også takke rytterne for deltakelse i årets siste ritt på Birkeland for i år. Velkommen tilbake til neste år. 

Full resultatliste:


Åpent Klubbmesterskap, 10 km Tempo   Birkenes IL
5 kilometer
Klasse Plass Navn Klubb Tid
M<10 1 Jan Bastian Solberg Vigrestad 13:23
10 kilometer  
M 10 1 Lukas Stoveland Birkenes IL 21:57
M 10 2 Samuel Stoveland Birkenes IL 22:08
K 11-12 1 Marit Rislå Grimstad SK 20:22
M 11-12 1 Jesper Stiansen Kristiansands CK 18:40
M 11-12 2 Espen Jensen Kristiansands CK 19:12
M 13-14 1 Stian Fredheim Kristiansands CK 15:20
M 13-14 2 Hans Petter Emil Fredriksen Kristiansands CK 15:24
M 13-14 3 Vetle Slemdahl Kristiansands CK 16:12
M 13-14 4 Johannes Realfsen Blindleia CK 19:18
K 15-16 1 Linn Rislå Grimstad SK 18:09
K Senior 1 Julie Solvang Grimstad SK 14:09
M Senior 1 Åsmund Sivertsen Birkenes IL 13:35
M Senior 2 Torleif Kleppe Greipstad IL 14:07
M Senior 3 Kjell Are Sangvik Kristiansands CK 14:38
M Senior 4 Kristian Sklett Larsen Kristiansands CK 15:25
K Master 1 Siren Breidalen Wulff Kristiansands CK 14:43
M Master (<50) 1 Leif Tore Eriksen Kristiansands CK 12:53
M Master (<50) 2 Christian Wulff Kristiansands CK 13:15
M Master (<50) 3 Trond-Lauritz Larsen Lund CC 13:42
M Master (<50) 4 Morten Arentz Grastvedt Blindleia CK 13:53
M Master (<50) 5 Andreas Nordal Kristiansands CK 14:06
M Master (<50) 6 Rune Strøm Kristiansands CK 14:19
M Master (<50) 6 Torstein Walle Arendal CC 14:19
M Master (<50) 8 Anders Smith Birkenes IL 14:36
M Master (<50) 9 Tom Helge Pedersen Dølemo IL 14:46
M Master (<50) 10 Olav N. Birkeland Birkenes IL 15:04
M Master (<50) 11 Halvdan Realfsen Blindleia CK 15:13
M Master (<50) 12 Steinar Kvestad Blindleia CK 15:27
M Master (<50) 13 Annar Gaustad Blindleia CK 15:41
M Master (<50) 14 Jonny Olsen Blindleia CK 16:49
M Master (<50) 15 Knut Nesbu Birkenes IL 18:38
M Master (>50) 1 Bjørn Notto Eppeland Arendal CC 14:04
M Master (>50) 2 Johnny Olsen Kristiansands CK 14:36
M Master (>50) 3 Anders Gustav Birkeland Blindleia CK 14:47
M Master (>50) 4 Bjørnar Schanke Birkenes IL 15:44
M Master (>50) 5 Rolf Sverre Schanke Blindleia CK 16:10
M Master (>50) 6 Kåre Hørte Birkenes IL 16:32




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc